GPS Datasını İndirmek İçin Tıklayın 

Check Point ve Parkur Bilgileri : 

Perşembe Yaylası Güreş Stadından başlayan parkur, Öncelikle en geniş manzaraya sahip Karga Tepesi’nde geçer. Karga Tepesinden sonra off road yolundan inişe geçildikten sonra, menderesler kenarından Adatepe’ye yoluna doğru ilerlenir. Burada beton köprü geçilir ve Adatepe’ye doğru 600 metre bir tırmanış ile parkur en yüksek noktalarından biridir. Zirve 2. km de yer alır. Daha sonra sola dönerek karşıdaki iniş patikasının etrafını koştuktan sonra, beton köprüden kahverengi Çiseli Şelalesi tabelası okunur. Stabilize yoldan devam ederek 2. Çiseli Şelalesi tabelası takip edilir (5.KM) . Bu noktadan sonra çÇiseli Şelalesi’nin sesi duyulur 5.70 metreden sonra büyük taşlar ile kapanan yolu görünce tepeden aşağı dik bir iniş ile ilk Check point (kontrol noktası) na ulaşılır .

CP 1 : Çiseli Şelalesi : 6.35K : 

Çiseli Şelalesinde sadece su noktası vardır. Yiyecek yoktur.

Çiseli Şelalesi’nden yukarı çıkıp eski traktör yolundan çıktıktan sonra iki bodur ağacın arasında geçip eski Bilgili Köyü yoluna doğru , 500 metre yol alınır. Gevşek taşlı bir zeminde ilerledikten sonra eski beton bir köprüden geçilir. Islak gevşek taşlı bol çeşmeli bir yoldan Bilgili Köyü’nün eski yolundan devam edilir. Köye girmeden bir taş ocağı bulunuyor . Burada dikkatli olmak gerekli yolda göçük olabilir. Hemen köyün eski girişine gelmeden yine ufak bir dere bulunuyor. Köyün eski çiftlerden oluşan bir girişi var devam edip , iki musluklu bir depo-çeşmeden geçiyoruz , yani sağdan devam ediyoruz. 300 metre sonra Bilgili Köyü Camii yer alıyor. Caminin sağından eski asfalt yola doğru ilerliyoruz. Bilgili Köyü Camii yaklaşık 9. KM de yer alıyor. Yolu devam ettikten sonra direkt Check pointe doğru ilerliyoruz. Bilgili Özalan Kasabası ve balık çiftliği kavşağı Check point.

CP2 : Bilgili Köyü Çıkış 11.9 K:  

 

Bu istasyonda ; Su, kola cips karpuz limon tuz  peynir zeytin  ve gibi imkanlar bulunuyor.

Sağlık hizmeti de bulunuyor.

CP2 Den sonra 3 KM tek yol takip ediyoruz. Burada 3. km de koyunlar bulunuyor. Koyun köpekleri olabilir bu konuda çobanları uyardık,  araç takibi ile güvenliği sağlayacağız. 4. KM de  Balık çiftliği – Korgan yaylası -İteniçi mesire alanı  ve Tepealan kasabası yol ayrımı bulunuyor. Burada sola yani İteniçi mesire alanı ve Korgan yaylası yönüne doğru gidiyoruz. Balık çifliğini 400 metre geçinde önümüzde bir Düzdağ- İteniçi ve Korgan Yaylası yol ayrımı var . Burada İteniçi Korgan yaylası yönü yani sol taraf takip edilecek . 30 metre gidince 3 yol ayrımı var , soldan tepeyi tırmanıyoruz.

16KM de İteniçi mesire yeri bulunuyor. Yine tek tip yol bulunuyor . Burada 4 km devam ediyoruz. Niksar -Tepealan Korgan Yaylası yol ayrımı bulunuyor. Soldan Niksar yönüne devam ediyoruz. 200 metre sonra ikili yol ayrımından solda evlerin içinde girilen alt yol tercih edilecek. 1 KM sonra bu yolun sonunda karşımıza 3. check point çıkacak.

CP3: Korgan Yaylası 21K : 

Bu istasyonda ; Su, kola cips karpuz limon tuz  peynir zeytin  ve Uniq2GO gibi imkanlar bulunuyor.

Sağlık hizmeti de bulunuyor.

 

Korgan Yaylasında camiyi sola alarak ileriye devam ediyoruz, karşımıza çıkan ilk yol ayrımından sonra sağa dönüyoruz. Burada tabela ve beton yol ayrımı var . Burada beton yola girmiyoruz. Aşağıya doğru iniyoruz. 20. Km de gördüğümüz Niksar -Tepealan Torgan yol ayrımından , Tepealan yönüne doğru ilerliyoruz. Burada ana yolu kesen bir tali yol var . Burada soldaki yolu tercih ediyoruz. Tepedeki bayrağın oraya ulaşmak amacımız . Soldaki yol ayrımını takip edip hemen , sağa 300 metre sonra sola gidince , karşımızda bayrak bulunur. Bayrak ve parsel direğini geçtikten sonra Tepealan yoluna doğru solda ormanın içinden geçilir burada işaretleri kaçırmayın. İşaretler sizi direkt tepealan yoluna götürecek. Stabilize yol direk aşağı inecektir. Bu yolu bırakmayın . 4.5km sonra check piont olacak . Check pointe kadar sürekli inişli bir parkur sizi bekliyor. Check pointt yazlık mahallesi tabelası ve demir yeşil bir otobüs durağının olduğu yer. Sağa devam edeceğiz.

CP4 : Yazlık Mahallesi 31.2K  : 

Bu istasyonda ; Su, kola cips karpuz limon tuz  peynir zeytin  ve  gibi imkanlar bulunuyor.

Çay ve çorba var . 

Sağlık hizmeti de bulunuyor.

Yazlık mahallesinde beton yoldan inişe geçiliyor. Burada görünen ilk yol ayrımında beton yolu takip ediyoruz. Daha sonra yol ayrımında yine sağa  devam ediyoruz. Burada ufak bir tırmanış var. Burada beton yol bitiyor ve evlerin arasından yolumuza devam ediyoruz. Burada sağdan kıvrılan bir yolu takip ediyoruz. inşaat evi geçiyoruz yine tırmanış bulunuyor. Daha yukarı gidince ikili yol ayrımı bulunuyor. Alttaki dere ye 300 metre olan yola girmiyoruz, sağdan devam edip ilk soldan büyük orman yoluna devam ediyoruz. Burada OGM’nin orman kesim alanıdır tabelasını takip ediyoruz. Devasa ağaçları görüp yolumuza aynen devam ediyoruz.  Toprak yolu takip edip tırmandıktan sonra 4 yol ayrımına geliyoruz. Orada yeşilleşmiş bir su birikintisi görüyoruz. O su birikintisini üst yandan döner kavşak gibi etrafından dolanıyoruz. Sağ taraf İteniçi Mesire Alanı  gider buraya girmiyoruz. Soldan devam edip hafif rampaya gidiyoruz. Burada 14. km gördüğümüz tabela bulunuyor. Yolu takip ettikten sonra hemen yine balık çiftliği karşımıza çıkıyor. Burada Yalman Tepesine doğru yol alıyoruz. Tepealan tabelası bize yolu gösterecek , karşıda gördüğümüz tepeye doğru ilerliyoruz. Anayolu bırakmıyoruz. 2 Km tırmanıştan sonra düz bir yere geliyoruz. Burada yol ayrımı bulunuyor solda teker izi olan yolu takip ediyoruz.Yol bizi 1700 metreye ORDU’nun en yüksek yeri Yalman Tepesine götürüyor. Burada check point bulunuyor. Tepeden yüksek bir görüş alanı var.

 

CP5 Yalman Tepesi  40KM : 

Bu istasyonda ; Su, kola cips karpuz limon tuz  peynir zeytin  ve Uniq2GO gibi imkanlar bulunuyor.

Çay ve çorba var . 

Sağlık hizmeti de bulunuyor.

Yalman Tepesi’nden yine traktör yolu takip edilip ana yol diyebileceğimiz stabilize yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 km yol bulunuyor . Buradan Karacuk Yaylasına doğru devam ediyoruz sürekli bir iniş var .İnişin 2. 3. km leri arasında koyun sürüleri var. Burada dikkatli olmamız gerekiyor. Köpek olması muhtemel. 4. CP deki ve finish ekibi size bu noktada araçla destek verip köpekleri çobana söyleyip sizden uzak tutacak. İnişte göleti göreceksiniz. Aşağı doğru indiğinizde ilk Çiseli Şelalesi tabelasını (kahverengi )  göreceksiniz. Buradan devam edip 500 metre sonra 2. Çiseli Şelalesi tabelasına gelmeden sola tırmanışa geçiyoruz. Evlerin arasında geçip , harika Göltepe Yaylasında varıyoruz. Burada gölün etrafını dolanıp , inişe geçiyoruz. İnişte gölet tarafındaki yolu seçiyoruz. Burada mezarlık ve Kümbet Gazi camiini görüyoruz. Buradan sola dönüp yine ilk gördüğümüz çiseli şelalesi tabelasını görüp sağa beton köprüye doğru ilerliyoruz. Burda tırmandığımız Adatepe yolunu ilk 2Km gördüğümüz yolun tam tersini tırmanıyoruz. Adatepe’den iniş yapıp beton köprüyü geçtikten sonra Karga Tepesinin eteğine geliyoruz. Buradaki teker izini tırmanmıyoruz. Hemen göletin kenarından devam ediyoruz yaklaşık 1 km sonra finish bulunuyor.

Finish alanında duş çay çorba hizmetimiz bulunuyor. 

 

1- Genel Bilgi

ORDU  Ultra   Trail , Ordu Tokat  illeri sınırları içerisinde yer alan Perşembe Yaylasında, 2100m yüksekliğindeki Canik Dağları çevresinde Ordu İli  Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası menderesleri  çevresinde koşulan  50km uzunluğunda 1300 m+ tırmanış içeren bir dağ patika koşusudur. Koşuda asfalt yol yok denecek kadar azdır. Menderes geçişleri, orman geçişleri, köy geçişleri, oba geçişleri,  tepe tırmanışları dere geçişleri , şelale geçişleri gibi birçok zorlu parkur bulunmaktadır.

Koşu, 29 Haziran  2019 Cumartesi tarihinde saat 06:00’da Aybastı Perşembe Yaylası Güreş Stadı‘nın orada  başlar. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 10 saat 30 dakika  içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir. Beklenmedik doğa koşullarında organizasyon ekibi olarak motorize ambulans ve araç ambulans gibi birçok imkan bulunmaktadır.

 

 1. Katılım Şartları

Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. Ancak, koşunun yayla  koşullarında gerçekleştirileceği dikkate alındığında, katılımcıların dağ ve patika koşularında deneyimli olması önerilir. Katılımcıların 29 Haziran  2019 Cumartesi  tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmesi gerekmektedir.

 1. Kayıt

Kayıt İçin Tıklayın : http://orduultratrail.com/kayit/

 1. a) Kayıt şekli

Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar  orduultratrail.com web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 6 Temmuz 2018  Cuma günüdür. Kayıt Kontenjanı 400 kişidir. Bu tarihten sonra veya yarış alanında kayıt alınmayacaktır. Organizasyon belli koşullarda ek sporcu kaydı yapma hakkına sahiptir.

Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

3.b) Kayıt Ücreti

 

1 Eylül 2018- 1 Mart 2019  tarihine kadar 150 TL, 1 Nisan 2019- 1 Haziran 2019 tarihleri arasında 200 TL. 1 Haziran 2019 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında 250 TL’dir. Koşu kaydının geçerli olması için kayıt ücretinin en geç 28 Haziran 2019  tarihine kadar belirtilen yöntemlerle ödenmiş olması gerekmektedir. Kayıt ücreti konusunda ödeme tarihi baz alınır. Kayıt ücreti 28 Haziran 2019 Tarihine kadar ödenmemiş kayıtlar iptal edilir.

*** 

Organizasyon belli koşullarda kayıt ücretinde indirim yapma hakkına sahiptir.

Kayıt ücreti aşağıdakileri kapsamaktadır:

 • Göğüs numarası
 • Zaman ölçümü
 • Koşu T-shirtü
 • Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek, içecek ve sağlık desteği
 • Koşu öncesi makarna partisi
 • Koşu sonrası yemek
 • Madalya
 • 3.c) Kayıt İptali ve Değişiklik 

– Yarışa katılımdan herhangi bir sebeple vaz geçildiği takdirde şu iade koşulları uygulanır:

-Yarış gününden 90 gün ve daha uzun süre önce vazgeçilirse yarış ücretinin %80i,

– Yarış gününden 60 gün önce vazgeçilirse yarış ücretinin %70i,

– Yarış gününden 35 gün önce vazgeçilirse yarış ücretinin %50si iade edilir.

– Yarış gününe 35 günden az zaman kala iptallerde kayıt ücreti iade edilmez.

– Erken kayıtlarda ücret iade, değişim, devir yoktur.

Kötü hava koşulları veya benzeri organizasyonun kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı koşu durdurulur veya iptal edilirse kayıt ücreti iade edilmez.

Değişiklik Koşulları:
Kayıt ücreti veya göğüs numarası devredilemez.
Ödemesi yapılmamış başvuruyu yarışmacı kendisi, “Başvurularım altında” yapabilir. Nihayi parkur ücreti ödenir.
Ödemesi yapılmış başvurulardaki değişiklik talepleri şu çerçevede yapılabilir:

Son kayıt gününden önce talep edilen değişikliklerde: 
-Daha ucuz yarışa geçişlerde ücret iadesi yapılmaz.
-Daha yüksek ücretli yarışa geçişlerde fark eklenir.

Son kayıt gününden sonra talep edilen değişikliklerde:
-Değişiklik ancak yarış kiti hazırlanmadan önce, +45 TL işlem ücreti ve son kayıt günü öncesi kriterlerle, boş yerler doğrultusunda yapılır.

 1. Koşu Paketinin Teslimi

Katılımcıların göğüs numarası ve diğer malzemeleri içeren koşu paketlerini aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde Aybastı Perşembe Yaylası Güreş Stadı yer alan kayıt alanından teslim almaları gerekmektedir.

 • 28 Haziran 2019  Cuma              12:00-24:00
 • 29 Haziran 2019 Cumartesi      06:00-24:00
 1. Koşu Startı

Koşu 29 Haziran 2019 tarihinde saat 06:00’da Aybastı Perşembe Yaylası Stadı , önünde başlar. Katılımcıların koşu başlangıcından en geç 30 dk. önce (05:30) başlangıç alanında olmaları gerekmektedir.

Başlangıç alanında, katılımcıların giysilerini değiştirebilecekleri yerler ve çanta teslim bölgesi yer alacaktır. Katılımcılar teslim ettikleri çantalarını göğüs numaralarını göstererek koşu sonunda geri alabilirler. Çanta teslim bölgesine çantalarınızı teslim edebilirsiniz.

Koşu gölet geçişi, menderes geçişleri, dere geçişleri , şelale geçişleri, tepe tırmanışlarından oluşur.

 • Perşembe Yaylası Güreş Stadı
 • Karga Tepesi
 • Menderesler
 • Kümbet Gazi Türbesi
 • Çiseli Şelalesi CP
 • Bilgili Köyü
 • Korgan İteniçi Yaylası
 • Yalman Tepesi

Yarış güzergahının  sınırlı bir kısmı dışında tamamı, toprak ve çimen patikadır. Birkaç noktada menderes geçişleri dere geçişleri ve şelale geçişleri bulunmaktadır. Koşu güzergahı karanlıkta da görülebilen parlak bantlar ve diğer yöntemler ile işaretlenecektir. Belirlenmiş olan güzergahın dışına çıkmak ve kestirme yol kullanmak diskalifiye sebebidir.

 1. Ara Noktalar ve Zaman Limitleri

Ordu Ultra Maratonu  güzergahı üzerinde 4 adet ara nokta bulunmaktadır. Bu ara noktalarda zaman tutulacak, ayrıca farklı seviyelerde yiyecek ve içecek imkanı sağlanacaktır. Her ara nokta için aşağıda listelenmiş olan zaman sınırları belirlenmiştir. Zaman sınırından sonra ara noktaya varmış olan katılımcıların koşuya devam etmelerine izin verilmeyecektir.

İstasyonlarda organizasyon tarafından belirlenmiş olan alanlarda katılımcılar 3. şahıslardan destek alabilirler. Refakatçiler , ara noktaların 200 m. öncesinden 200 m. sonrasına kadar katılımcıya yanında koşarak eşlik edebilirler. İstasyonlar  haricinde destek almak yasaktır.

İstasyonlarda  zaman limitine takılan, sakatlık nedeniyle devam edemeyen veya koşudan kendi isteğiyle çekilen katılımcılar organizasyon ekipleri eşliğinde bitiş alanına ulaştırılacaktır. Yayla koşulları nedeniyle bitiş alanına ulaşım uzun süreli yürüyüş gerektirebilir. İki ara nokta arasında problem yaşayan ve koşuya devam edemeyen katılımcılar en kısa sürede organizasyona haber vermeli ve en yakın ara noktaya geri dönmelidir.

 1. Doğa Hassasiyeti

Ultra Maratonun gerçekleşeceği  bölge Türkiye’nin değil dünyanın eşsiz yaylalarından biridir. Yarışmacıların doğaya saygılı olmaları, çöplerini ara noktalardaki çöp bidonları haricinde dışarıya atmamaları ve doğal ortamı tahrip etmemeleri gerekmektedir. Bu hususlara dikkat etmeyen katılımcılar diskalifiye edilecektir. Çöp miktarını azaltabilmek için ara noktalarda plastik bardak bulunmayacaktır. Her katılımcının kendi bardak ve su kabını taşıması gerekmektedir.

Parkurdan kalıcı işaretler olmayacaktır. Organizasyon ekibinin yerleştirmiş oldugu parlak fosforlu işaretler ile parkurda rotanızı kaybetmeden rahatça ilerleyebilirsiniz.

 

 1. Sporcu Sağlığı

Yarış organizasyonu, baş gösteren kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu taktirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde medikal destek ve arama kurtarma ekipleri bulunacaktır. Bu ekipler gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

 1. Zorunlu Malzemeler

Yarış  süresince katılımcıların aşağıdaki listede yer alan malzemeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur:

 • Sağlık Raporu ya da Lisans
 • Patika- Trail koşu ayakkabısı
 • Göğüs numarası (görülür biçimde vücuda iliştirilmiş olmalıdır)
 • Düdük – Pusula
 • Acil durum battaniyesi ( Alüminyum )
 • Cep telefonu (organizasyon ve acil durum telefon numaraları kayıtlı olmalıdır)
 • Kafa feneri ve yedek pilleri (çalışır durumda)
 • Su Kabı ( en az 1 litre ve üzeri )
 • Plastik Dayanıklı Bardak
 • Karadeniz  havası koşullarına uygun, yağmur geçirmez  malzemeden yapılmış uzun kollu ve kapşonlu üst dış katman giysi
 • Uzun kollu termal giysi ( içlik )
 • Bere, bandana veya şapka ( güneş çarpmalarını önleyici olmalı)
 • Yedek Batarya ( powerbank )
 • Güneş Gözlüğü
 • Güneş Kremi
 • Baton ( tavsiye edilen , zorunlu değil )

Malzeme kontrolü göğüs numarası teslim edilirken ve koşu sırasında herhangi bir noktada kontrol edilebilir. Kontrol sonucunda zorunlu malzemelerden herhangi birisine sahip olmadığı belirlenen katılımcı diskalifiye edilecek ve koşuya devam etmesine izin verilmeyecektir. Baton ile koşan katılımcıların koşu boyunca batonlarını yanlarında taşımaları gerekmektedir, herhangi bir noktada batonlarını bırakamazlar.

 1. Diskalifikasyon ve Cezalar

Aşağıda listelenmiş olan davranışlar doğrudan diskalifiye sebebidir:

 • Herhangi bir ara noktadan geçmemek.
 • Kestirme yol veya yöntem (örn. taşıt) kullanmak.
 • Ara noktalar haricinde destek almak.
 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.
 • Doğal ortamı tahrip etmek veya çöp atmak.
 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.
 • Sağlık personeli, arama-kurtarma ekipleri veya organizasyon tarafından verilen kararlara (örn. yarışa devam etmeme), uyarı ve yönlendirmelere uymamak.
 • Zorunlu malzemeleri bulundurmamak veya organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddetmek.

Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez.

Batonlu koşuculara koşuyu bitirmeden önce batonlarını bıraktıkları takdirde 1 saat zaman cezası verilecektir.

 

**** Yarış Diskalifiye Kuralları

 • Yarışmalar zaman sistemi ile takip edilir. Check Point noktalarına uğramayan sporcular zaman cezası ile cezalandırılır. Ultra maratonların doğası gereği yön bulma oryantring bilgisi ile yarış koşulacaktır. Herhangi bir şekilde işaretlerin sökülmesi ve kaybolması durumda yarışçılar yönünü kendisi bulması ya da telefon ile arayıp sorması gerekmektedir. Çip sistemi yoktur.
 • Organizasyon hakemleri ve görevli sağlık personeli tarafından yarışa devam etmesi sakıncalı bulunan kişilerin yarışı durdurulur. Bu karar kesindir ve itiraz edilemez.
 • ORDU Ultra Maraton parkurlarında her katılımcının taşıması gereken zorunlu malzemeler yarıştan önce ve parkur sırasında kontrol edilir, malzemelerin taşındığı çanta işaretlenir. Eksik malzemeli sporcular parkura alınmaz, parkurdaysa men edilir.
 • Çevre koruma, ikmal ve görevlilere karşı gelmek çeşitli zaman cezaları ile sonuçlanır.

 

 1. Sonuçlar

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar orduultratrail.com web sitesinden yayınlanacaktır.

Koşu sonrasında sıralama aşağıda belirtilen gruplara göre yapılacaktır:

 • 50K Ultra Maraton Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 2G Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 21 K Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 10K Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 5K Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 1. Ödüller

Organizasyon Tarafından Açıklanacaktır.

 1. Görsel Materyal Hakları ve Kullanımı

Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

 1. Feragatname

Yarışmacılar  kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.[/vc_column_text][/vc_column]

[/vc_row]