Yuvarlanma Yarışı

ORDU ULTRA TRAIL – Yuvarlanma Yarışı

ORDU  Ultra   Trail , Ordu Tokat  illeri sınırları içerisinde yer alan Perşembe Yaylasında, 2100m yüksekliğindeki Canik Dağları çevresinde Ordu İli  Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası menderesleri  Çevresinde Koşulan  500 Metre  uzunluğunda bir dağ çim zeminli yarıştır. Türkiyede ilk kez bir yarışta yuvarlanma kategorisi olarak düzenlenecektir. Perşembe yaylası adatepe mevkisinden kümbet mendereslerine doğru yuvarlanma etkinliği gerçekleştirilecektir.

Yuvarlanma Yarışı  çimenlik alanda gerçekleştirilecektir.

Yuvarlanma Yarışı , 14 Temmuz 2018 Cumartesi sabahı 16: 00 Aybastı Perşembe Yaylası Adatepe‘nin orada başlar.   Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 30dk  saat  içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir.

 1. Katılım Şartları

Yuvarlanma Yarışı  6  yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır.

 1. Kayıt
 2. a) Kayıt şekli

Yuvarlanma Yarışı  sadece kayıtlılar katılabilir. Kayıtlar  orduultratrail.com web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 6 Temmuz 2018  Cuma günüdür. Kayıt Kontenjanı 400 kişidir. Bu tarihten sonra veya yarış alanında kayıt alınmayacaktır. Organizasyon belli koşullarda ek sporcu kaydı yapma hakkına sahiptir.

Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

 1. b) Kayıt Ücreti

 

1 Eylül 2017- 1 Mart 2018  tarihine kadar 20 TL, 1 Nisan 2016- 1 Haziran 2018 tarihleri arasında 30 TL. 1 Haziran 2018 – 6 Temmuz 2018 tarihleri arasında 40 TL’dir. Koşu kaydının geçerli olması için kayıt ücretinin en geç 6 Temmuz 2018  tarihine kadar belirtilen yöntemlerle ödenmiş olması gerekmektedir. Kayıt ücreti konusunda ödeme tarihi baz alınır. Kayıt ücreti 6 Temmuz 2018 Tarihine kadar ödenmemiş kayıtlar iptal edilir.

*** 

Organizasyon belli koşullarda kayıt ücretinde indirim yapma hakkına sahiptir.

 1. c) Kayıt İptali ve Değişiklik 

– Yarışa katılımdan herhangi bir sebeple vaz geçildiği takdirde şu iade koşulları uygulanır:

-Yarış gününden 90 gün ve daha uzun süre önce vazgeçilirse yarış ücretinin %80i,

– Yarış gününden 60 gün önce vazgeçilirse yarış ücretinin %70i,

– Yarış gününden 35 gün önce vazgeçilirse yarış ücretinin %50si iade edilir.

– Yarış gününe 35 günden az zaman kala iptallerde kayıt ücreti iade edilmez.

Kötü hava koşulları veya benzeri organizasyonun kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı koşu durdurulur veya iptal edilirse kayıt ücreti iade edilmez.

Değişiklik Koşulları:
Kayıt ücreti veya göğüs numarası devredilemez.
Ödemesi yapılmamış başvuruyu yarışmacı kendisi, “Başvurularım altında” yapabilir. Nihayi parkur ücreti ödenir.
Ödemesi yapılmış başvurulardaki değişiklik talepleri şu çerçevede yapılabilir:

Son kayıt gününden önce talep edilen değişikliklerde: 
-Daha ucuz yarışa geçişlerde ücret iadesi yapılmaz.
-Daha yüksek ücretli yarışa geçişlerde fark eklenir.

Son kayıt gününden sonra talep edilen değişikliklerde:
-Değişiklik ancak yarış kiti hazırlanmadan önce, +45 TL işlem ücreti ve son kayıt günü öncesi kriterlerle, boş yerler doğrultusunda yapılır.

 1. Koşu Paketinin Teslimi

Katılımcıların göğüs numarası ve diğer malzemeleri içeren koşu paketlerini aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde Aybastı Perşembe Yaylası Güreş Stadı yer alan kayıt alanından teslim almaları gerekmektedir. Kayıt alanının konumuna ********* adresinden ulaşabilirsiniz.

 • 13 Temmuz 2018  Cuma              12:00-24:00
 • 14 Temmuz 2018 Cumartesi      06:00-24:00
 1. Koşu Startı

Yuvarlanma Yarışı  14 Temmuz  2018 tarihinde saat 16:00’da Aybastı Perşembe Yaylası Stadı , önünde başlar. Katılımcıların koşu başlangıcından en geç 30 dk. önce (15:30) başlangıç alanında olmaları gerekmektedir.

Başlangıç alanında, katılımcıların giysilerini değiştirebilecekleri yerler ve çanta teslim bölgesi yer alacaktır. Katılımcılar teslim ettikleri çantalarını göğüs numaralarını göstererek koşu sonunda geri alabilirler. Çanta teslim bölgesine çantalarınızı teslim edebilirsiniz

 

 1. Ara Noktalar ve Zaman Limitleri

 

 1. Doğa Hassasiyeti

Ultra Maratonun gerçekleşeceği  bölge Türkiye’nin değil dünyanın eşsiz yaylalarından biridir. Yarışmacıların doğaya saygılı olmaları, çöplerini ara noktalardaki çöp bidonları haricinde dışarıya atmamaları ve doğal ortamı tahrip etmemeleri gerekmektedir. Bu hususlara dikkat etmeyen katılımcılar diskalifiye edilecektir. Çöp miktarını azaltabilmek için ara noktalarda plastik bardak bulunmayacaktır. Her katılımcının kendi bardak ve su kabını taşıması gerekmektedir.

Parkurdan kalıcı işaretler olmayacaktır. Organizasyon ekibinin yerleştirmiş oldugu parlak fosforlu işaretler ile parkurda rotanızı kaybetmeden rahatça ilerleyebilirsiniz.

 

 1. Sporcu Sağlığı

Yarış organizasyonu, baş gösteren kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu taktirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde medikal destek ve arama kurtarma ekipleri bulunacaktır. Bu ekipler gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

 1. Zorunlu Malzemeler

Zorunlu Malzeme yoktur.

 1. Diskalifikasyon ve Cezalar

 

 

 

**** Yarış Diskalifiye Kuralları

 1. Sonuçlar

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar orduultratrail.com web sitesinden yayınlanacaktır.

Koşu sonrasında sıralama aşağıda belirtilen gruplara göre yapılacaktır:

 • 50K Ultra Maraton Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 2G Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 21 K Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 10K Kadın ve Erkek Genel Sıralama
 • 5K Kadın ve Erkek Genel Sıralama

Yuvarlanma yarışına katılanlara madalya verilecektir.

 1. Ödüller

Organizasyon Tarafından Açıklanacaktır.

 1. Görsel Materyal Hakları ve Kullanımı

Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

 1. Feragatname

Yarışmacılar  kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.